Patrycja Kowalska, "Poradnia małżeńska", miesięcznik Sens | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
recenzja

Patrycja Kowalska, "Poradnia małżeńska", miesięcznik Sens

Najpierw ostrzeżenie. Zdeklarowanych ateistów ta książka może drażnić. W każdym rozdziale mowa jest o Chrystusie, modlitwie, przykazaniach. Ale to dobrze, że taki poradnik pojawił się na rynku. Już się zastanawiałam się, dlaczego w naszym katolickim kraju, tak niewielu autorów przyznaje się, że religijne zasady mają wpływ na ich życie.
Wstydzą się o tym pisać? Lynne i Bill - bohaterowie i jednocześnie autorzy tej książki – się nie wstydzą. Ich duchową egzaltację… szanuję, choć daleko mi do ich entuzjazmu. Bill Hybels jest pastorem założycielem amerykańskiego kościoła chrześcijańskiego Willow Creek. Lynne - jego żoną i wiernym wyznawcą kościoła. Opisują swoje życie miłosne. Od momentu, gdy się poznali, przez burzliwe narzeczeństwo po równie niespokojne czasy małżeńskie. I analizując randkę po randce, kłótnię po kłótni i kolejne kryzysy udzielają rad, jak żyć szczęśliwie w parze. Demaskują mity na temat małżeństwa, ostrzegają przed trudnościami i podają narzędzia, jak sobie z nimi poradzić i nie przestać się kochać. I ostrzegają, że „jeżeli Chrystus nie znajduje się w centrum życia, szanse na zadowolenie małżeńskie są bardzo, bardzo nikłe.” Cóż, nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Patrycja Kowalska, Sens nr 10/25 październik 2010


Inne recenzje pozycji Więzy i więzi. Jak stworzyć udany związek?

recenzja

Karolina Mucha, Zakochanie.com

Choć na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej poradników dla par, dzieło Hybels’ów warte jest uwagi choćby dla tej jednej przyczyny, iż bez wątpienia udowadnia, że małżeństwo nie jest końcem, lecz początkiem wielkiej przygody.
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,87 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube