Karolina Kolczyńska, juniorkowo | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
recenzja

Karolina Kolczyńska, juniorkowo

Bardzo przydatna lektura dla rodziców każdej małej dziewczynki.
Książka napisana w niezwykle przystępny sposób, wprost, bez zbędnego „owijania w bawełnę”, prezentuje rodzicom drogę do pożegnania z pieluszkami. Bardzo trafne okazuje się rozdzielenie publikacji na dwie osobne pozycje – książki o dziewczynkach i o chłopcach.
Podczas lektury zauważamy, że rzeczywiście istnieje wiele aspektów, które związane są z płcią dziecka, a których znajomość z pewnością ułatwi naukę korzystania z toalety. Książka napisana jest prostym, a jednocześnie rzeczowym językiem,  czyta się ją bardzo szybko a zaprezentowana w niej wiedza świetnie układa się w spójną i kompleksową całość. Autorki, oprócz propozycji programu odpieluchowania, podają wiele praktycznych porad, dotyczących różnych sytuacji, w których znajdzie się nasza córeczka, przechodząc przez okres żegnania się w pieluszkami. Doradzają, jak my - rodzice mamy odczytać gotowość dziewczynki do rozpoczęcia nauki, jak  powinniśmy  się zachować w tych najtrudniejszych momentach i jakich błędów unikać. Dużym plusem książki jest to,  że obejmuje ona wszelkie zagadnienia związane z tematem – zarówno te dotyczące „technicznych spraw” organizacyjnych, jak i psychiki dziecka, etapów rozwojowych,  pomocnych „sztuczek”, które pomogą nam przejść przez ten okres. A całość utrzymana jest w tonie dobrej, przyjaznej porady – autorki ciągle podkreślają istotę spokojnej, miłej atmosfery, która jest głównym kluczem do osiągnięcia sukcesu. Pokazują, jak tę atmosferę budować krok po kroku i jak nie dać się z niej wybić podczas pojawiających się wpadek. Po lekturze tej książki, nauka korzystania z toalety zaczyna jawić się jako ważne, ale także przyjemne wyzwanie, które przyniesie zarówno rodzicom, jak i dziecku wiele radości i satysfakcji.
Jak dobrze spojrzeć na tę sprawę z dobrej, wiodącej do sukcesu perspektywy.


Inne recenzje pozycji Nauka nocniczka - dla dziewczynek... prosta metoda!

recenzja

megosia.blogspot.com

Zapraszam w rejs z przygodami :-)

Uczestnicy :

Majtek pokładowy Weronika lat 2 i 3 miesiące

Kapitan Mama lat.... hmmm ;)

Cel - opanowanie nauki sikania i robienia kupy na nocniczek

recenzja

Ewelina Niestrawska-Mazur, Parenting.pl

Książka w swej treści bardzo podobna [do Nauki nocniczka dla chłopców], jednakże skierowana oczywiście tylko do rodziców dziewczynek. Jest to wspaniała koncepcja, że obydwu płci w tym temacie nie traktuje się jednakowo i tym bardziej szablonowo.
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,87 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube