Patrycja Kowalska, "W imię Ojca", Sens | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
Nadużycia duchowe
niedostępna
recenzja

Patrycja Kowalska, "W imię Ojca", Sens

Duchowi przywódcy, guru, prorocy – dość łatwo ulegamy ich charyzmie. Zwłaszcza, gdy w naszym życiu nie układa się najlepiej, albo gdy zmęczy nas wszechobecny konsumpcjonizm, pogoń za pieniądzem i robienie kariery.
Wtedy najchętniej oddajemy się duchowym praktykom pod okiem rozmaitych kapłanów. Nie ma problemu, jeśli nasz szacunek dla autorytetów nie pozbawia nas zdrowego rozsądku. No tak, tylko kiedy nas już pozbawi – trudno się zorientować czy to się stało.
Autorzy tej książki tłumaczą, jak odróżnić zaangażowanie religijne od uzależnienia od destrukcyjnych przywódców. Nieetyczne działania guru nazywają „gwałtem, którego dokonuje się w imię Boga, zadając osobie wierzącej rany w samej głębi jej duszy”. I radzą jak  przed nimi bronić siebie i bliskich. Bo że trzeba to robić, nie mają wątpliwości. Konsekwencje duchowych nadużyć – przede wszystkim psychologiczne – są czasem katastrofalne. Na szczęście też odwracalne.
Patrycja Kowalska, Sens, nr 9/2010


Inne recenzje pozycji Nadużycia duchowe

recenzja

Katarzyna Marcinkowska, Za-kochanie.pl

O nadużyciach w sferze ciała mówi się dość często. Co innego nadużycia duchowe… I to w obszarze wiary. Książka Pascala Zivi i Jacquesa Poujola „Nadużycia duchowe” odnosi się szczególnie do działania grup religijnych, jednak opisane w niej mechanizmy nadużyć można przenieść na ... więcej
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,88 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube