Anna Sosnowska, "Dobry człowiek", Gość Niedzielny | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
Z powodu Jezusa i Ewangelii
niedostępna
recenzja

Anna Sosnowska, "Dobry człowiek", Gość Niedzielny

Lektura tej autobiografii nasuwa jeszcze jedną myśl: przywykliśmy do opisywania świata i ludzi językiem dosadnym, bezkompromisowym. Brat Moris też jest bezkompromisowy. W łagodności.
Jak bardzo trzeba być mądrym, by zawsze być dobrym! – te słowa austriackiej pisarski Marie von Ebner-Eschenbach doskonale opisują brata Morisa, którego autobiografii nareszcie się doczekaliśmy. Ten należący do wspólnoty Małych Braci Jezusa Francuz nawrócił się w wieku 23 lat, o mały włos nie został trapistą, nowicjat spędził na Saharze, a po afrykańsko-europejskich wojażach zamieszkał w Polsce.

Zapytałam brata Morisa dlaczego zdecydował się napisać książkę Z powodu Jezusa i Ewangelii. Odpowiedział, że bardzo często spotyka się z ludźmi, którzy wśród łez opowiadają mu o swoich dramatach. Teraz on chce się im za tę szczerość i zaufanie „odwdzięczyć”, więc odsłania przed nimi swoje rany.

Niech jednak czytelnik się nie obawia, bo w książce znajdzie także wiele zabawnych i wzruszających historii, nie tylko o bracie Morisie. Pierre-Marie na przykład odkrył swoje powołanie, czytając gazetę u fryzjera. Wybitny filozof Jacques Maritain postanowił wstąpić do Małych Braci, mając 88 lat! A kiedy Moris przyjechał po raz pierwszy do Polski, został przywitany przez… wieprza.

Lektura tej autobiografii nasuwa jeszcze jedną myśl: przywykliśmy do opisywania świata i ludzi językiem dosadnym, bezkompromisowym. Brat Moris też jest bezkompromisowy. W łagodności.


Inne recenzje pozycji Z powodu Jezusa i Ewangelii

recenzja

JZ, Pastores, nr 50, s. 179-180

Br. Moris zaświadcza swoim życiem, że mimo tak wielu trudności można pośród różnic kulturowych, religijnych, rasowych i ekonomicznych zrealizować swoje powołanie we współczesnym świecie. Jest to możliwe, kiedy kocha się Boga i żyje się dla Niego. Pod tym względem książka ta ... więcej
recenzja

Michał Płoski, Dynamit brata Morisa, Więź

Maurice Maurin, mały brat Jezusa, od dwudziestu kilku lat żyjący w Polsce i znany tu jako brat Moris, jest autorem już kilku wydanych po polsku książek: Brat Karol de Foucauld (1997), Za Jezusem z Nazaretu. Rekolekcje z małymi braćmi i siostrami Jezusa (2000), Żyć kontemplacją w sercu świata ... więcej
recenzja

Ks. Adam Boniecki, Tygodnik Powszechny

Zamykam opasły, ponad 400 stronic liczący, tom autobiografii Brata Morisa. Zapisuję pierwszą myśl, jaka mi do głowy przychodzi: kto chce mieć ciekawe życie, kto chce pięknie przeżyć osiemdziesiąt lat, niech zostanie małym bratem Jezusa.
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,87 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube