Wezwanie do jedności | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
recenzja

Wezwanie do jedności

Ojciec Livio Fanzaga jest dyrektorem włoskiego Radia Maria oraz autorem licznych publikacji religijnych poświęconych Matce Bożej. Zajmuje się również objawieniami z Medjugorie.
Jego najnowsza książka traktuje o Bożym Miłosierdziu, które jest ostatnią nadzieją dla świata nękanego konfliktami zbrojnymi, terroryzmem i waśniami międzyludzkimi. Głównym celem tej fascynującej opowieści jest uświadomienie czytelnikowi, iż Bóg jest kochającym i miłosiernym Ojcem, pragnącym zbawić i uszczęśliwić każdego człowieka. Jednak czy tak się stanie zależy od naszego postępowania. Ojciec Livio w niezwykle interesującym wywiadzie odpowiada na pytania włoskiego dziennikarza - Saverio Gaety.
Autor przypomina czytelnikowi, iż nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia jest jednym z najważniejszych, jakie znamy. Jego rola wzrasta zwłaszcza w trudnych dla nas czasach. Prawdziwą ostoją zawsze i wszędzie jest kochający swe dzieci Bóg Ojciec.

Orędzie o Bożym Miłosierdziu zostało przekazane w szczególnym dla ludzkości momencie - wieku dwóch wojen światowych. Dzięki siostrze Faustynie i jej Dzienniczkowi możemy zanurzyć się w miłości Miłosiernego Jezusa. Ważną rolę odegrał też polski papież, który będąc krakowskim duszpasterzem zablokował w 1958 roku decyzję Świętego Oficjum potępiającą to nabożeństwo. Wyjaśnił jego przesłanie i poświęcił temu jedną z encyklik - Dives in misericordia. To on beatyfikował i kanonizował siostrę Faustynę, a w 2001 roku ustanowił to szczególnie ważne święto.

Powinniśmy otwierać serca na Boga i przyjmować Jego wolę. Warto również pamiętać o wolontariacie jako formie kształtowania charakteru i przejawie miłości bliźniego.

Autor zwraca uwagę czytelnika,iż jedynym i prawdziwym lekarstwem dla dzisiejszego świata jest powrót do Boga. Tylko wtedy zdołamy stworzyć oparte na braterstwie społeczeństwo. W innym wypadku nadal będziemy walczyć, gotując sobie piekło na ziemi.

Już wcześniej m. in. Anna Katarzyna Emmerich zapowiadała nasilenie działań Szatana na przełomie II i III tysiąclecia. Natomiast 11 września 2001 roku z niedowierzaniem obserwowaliśmy nasilenie zła w postaci zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku.

Wydawało się, że po 2 globalnych konfliktach zapanuje wreszcie pokój. Tymczasem nasz świat wciąż jest beczką prochu... Jan Paweł II wielokrotnie ostrzegał nas przed samozniszczeniem. Powtarzał, iż ludzkość znajduje się na rozstaju dróg między rajskim ogrodem i życiem a stosem ruin i śmiercią. Jednak w tym trudnym dla nas okresie Bóg okazuje nam swe miłosierdzie m.in. poprzez liczne objawienia maryjne. Mimo wszechobecnej dechrystianizacji dzięki Bożemu Miłosierdziu możliwy był np. bezkrwawy upadek komunizmu.

Zatem Miłosierdzie Boże jest wezwaniem do dzielenia się miłością, wzajemnego pojednania i jedności. Już samo to, że Bóg stał się człowiekiem, stanowi największy akt miłosierdzia dla ludzkości.

Autor przypomina czytelnikowi, iż świętość można również osiągnąć przez podejmowanie trudów dnia codziennego. Może nam w tym pomóc lektura Dzienniczka siostry Faustyny.

Ojciec Livio pokazuje nam historię i znaczenie Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą Chrystus przekazał Faustynie w 1935 roku. Zapewnił, za pośrednictwem tej modlitwy umacniamy swoją wiarę oraz możemy wyprosić wiele łask. Natomiast gdy ją odmawiamy przy osobie umierającej,wypraszamy jej zbawienie. Koronka łączy w sobie ważne dla chrześcijan modlitwy jak: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario czy też Wierzę w Boga. Jak podkreśla autor wprowadza nas w sedno chrześcijańskiej wiary,którym jest zbawienie przez Krzyż.

Autor przedstawia też Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która wiąże się szczególnie z Triduum Paschalnym. Uczestniczenie w nim pozwala lepiej zrozumieć tajemnicę Odkupienia, dlatego nowenna odmawiana w tym czasie jest niezwykle ważna. Chrystus przypomina w niej, iż Kościół jest narzędziem zbawiania dusz. W trakcie 9 dni wspominane są wszystkie dusze począwszy od: grzeszników, przez osoby życia konsekrowanego, niewinne dzieci, dusze ciche i pokorne, dusze oddające cześć Bożemu Miłosierdziu, dusze czyśćcowe i odwrócone od Kościoła, po nieznających chrześcijaństwa. Bowiem Bóg pragnie ogarnąć swym miłosiernym sercem całą ludzkość, dać jej pocieszenie i pokój.

Podobnie ważny jest dla nas obraz Miłosiernego Jezusa, namalowany według wskazówek siostry Kowalskiej. Jest on niezwykle wyrazisty i piękny. Chrystus zapewnił, że każdy kto czci ten wizerunek oraz powtarza: Jezu, ufam Tobie!- otrzyma pomoc w osiągnięciu zbawienia.

Autor zwraca również uwagę czytelnika na godzinę śmierci Pana Jezusa. Trzecia po południu jest czasem, w którym jak mówi sam Chrystus: W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która prosi przez Mękę moją. To czas otwarcia bram raju i szczególnych łask dla ludzi...

Podsumowując powinniśmy uczyć się rozumienia tajemnicy Krzyża i wdzięczności za niezwykły dar Bożej Miłości, dzięki której nigdy nie jesteśmy sami, nawet w godzinie największej próby. To wezwanie do nauki udzielania odpowiedzi na wezwanie i naukę Chrystusa.

Ta książka z pewnością pomoże wielu ludziom w ich duchowych rozterkach oraz życiowych zmaganiach.

Magdalena Kasprzak
Źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/178501/milosierdzie-boze-ostatnia-nadzieja-swiata/opinia/11763328#opinia11763328


Inne recenzje pozycji Miłosierdzie Boże. Ostatnia nadzieja świata

recenzja

"Bóg jest miłosiernym i kochającym Ojcem, który pragnie zbawić i uczynić szczęśliwym każdego człowieka"

Jest to książka którą powinno się przeczytać. Napisana prostym zrozumiałym językiem, ciekawie i bez jakiś teologicznych wywodów.
„Miłosierdzie Boże. Ostatnia nadzieja świata.” pozwoli nam zmienić swoje życie, wzmocnić wiarę i uwierzyć w Boże Miłosierdzie
recenzja

"Jest to niewątpliwie ciekawa pozycja bibliograficzna, obok której nie można przejść obojętnie"

Książka ma na celu pokazać zwykłemu, szaremu czytelnikowi, iż Bóg jest najlepszym ojcem, którego miłość jest niewyczerpalna. Omawiana książka porusza wiele ciekawych i aktualnych tematów, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jako socjologa szczególną moją uwagę przykuł ... więcej
recenzja

"Pozycja niewątpliwie porusza ciekawą tematykę"

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" - do tego fragmentu Apokalipsy św. Jana odwołuje się autor w jednym z ostatnich rozdziałów. Ojciec Livio Fanzaga ostrzega nas, że są dusze, które chcą, żeby im było dobrze ... więcej
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,88 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube