Doskonała, pobudzająca do refleksji lektura | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
recenzja

Doskonała, pobudzająca do refleksji lektura

Niebieski kwiat wiary to doskonała, pobudzająca do refleksji lektura na czas Triduum Paschalnego. Na zaledwie 130 stronach Vincenzo Noja przybliża czytelnikom postań niemieckiej mistyczki i wizjonerki - błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich. Całość została podzielona na dwie części. W pierwszej możemy zapoznać się z krótkim rysem biograficznym i opisem kultu siostry, w w drugiej z fragmentami jej obszernych wizji dotyczących: Matki Bożej, Jej Syna, Adama i Ewy oraz świętych Kościoła.
Przyszła stygmatyczka przyszła na świat w rodzinie ubogich rolników 8 września 1774 roku w Westfalii, a zmarła 9 lutego 1824 roku.Od dziecka była cicha i pobożna. Wstąpiła do zakonu augustianek, a gdy go zamknięto w 1811 roku chora i cierpiąca zakonnica pozostała wśród ludu niosąc im pociechę i wsparcie. Otrzymała dar niezliczonych wizji Nieba, triumfującego Kościoła, Chrystusa i Jego Matki, Marii Magdaleny, świętych oraz aniołów.

Do łóżka mistyczki przybywało wiele znanych osób, aby uzyskać życiowe wskazówki czy też, by choć przez chwilę pobyć w jej towarzystwie. Za jej sprawą wielu odzyskało wiarę w Boga. Udokumentowane są również cuda zdziałane przez błogosławioną z Dulmen m. in. uzdrowienie z paraliżu.

Siostra Emmerich otrzymała wiele mistycznych darów m.in.: poznania ludzkich serc, duchowych zaślubin ze Zbawicielem, moc uzdrawiania chorych, widzenie przyszłych wydarzeń oraz wizje z życia świętych, Jezusa Chrystusa i Jego Matki.Razem z Aniołem Stróżem wędrowała po czyśćcu. Pobierała nauki u świętych: Augustyna i Ignacego. Wspominała też, iż w chwili kuszenia powinniśmy położyć sobie na piersi wizerunek Matki Bożej.

W 1891 roku rozpoczął się proces gromadzenia dokumentacji potrzebnej do beatyfikacji mistyczki. natomiast po zakończeniu I wojny światowej powstała Liga Siostry Emmerich, której głównym celem było rozpowszechnianie kultu stygmatyczki oraz informacji z jej widzeń. Niestety Święte Oficjum nakazało jej rozwiązanie w 1932 roku. ostatecznie do beatyfikacji zakonnicy doszło w 2004 roku za pontyfikatu Jana Pawła II.

Podsumowując niniejsza pozycja to wspaniała opowieść o jednej z najpiękniejszych kwiatów bukietu świętych Kościoła katolickiego, która stała się Bożym narzędziem hartowanym w cierpieniach.

Autor: Magdalena Kasprzak


Inne recenzje pozycji Niebieski kwiat wiary. Wizje i proroctwa Anny Katarzyny Emmerich

recenzja

Historia Mistyczki - recenzja tygodnika "Idziemy"

To na podstawie jej niezwykle sugestywnych wizji znanych jako „Bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa” oparł scenariusz filmu „Pasja” Mel Gibson.
recenzja

„Pomimo rozwoju nauki i wpływów racjonalizmu człowiek wciąż ma ogromną potrzebę sacrum..."

Vincenzo Noja przybliża nam w swojej książce „Niebieski Kwiat Wiary. Wizje i Proroctwa bł. Anny Katarzyny Emmerich” biografię niezwykłej siostry augustianki, a także fragmenty jej obszernych wizji, w których dane jej było oglądać Jezusa, Jego Matkę i wielkich świętych Kościoła takich ... więcej
recenzja

Niezwykła niemiecka mistyczka

Błogosławiona Anna Katarzyna Emmerich została wyniesiona na ołtarze przez Jana Pawła II w 2004 roku. Wcześniej, przez wiele lat walczono o docenienie tej niemieckiej mistyczki, stygmatyczki i wizjonerki, która przez bardzo długi czas spotykała się jedynie z lekceważeniem – zwłaszcza w ... więcej
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,88 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube