Demo(no)kracja, rola Żydów i szatański purytanizm, czyli Hadjadj na Adwent | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
Wiara Demonów
Fabrice Hadjadj

Wiara Demonów

niedostępna
recenzja

Demo(no)kracja, rola Żydów i szatański purytanizm, czyli Hadjadj na Adwent

„Religijna książka roku we Francji”, czyli „Wiara demonów” Fabrice Hadjadja, to nie jest lekka lektura. Wejście w świat egzegezy i myśli francuskiego autora zmusza do rewizji wielu poglądów, a niekiedy wywołuje gwałtowny protest. A jednak jest w niej coś, co pozostaje i zmusza do nawracania się.

Tomasz Terlikowski, Fronda.pl
www.fronda.pl/a/terlikowski-demonokracja-rola-zydow-i-szatanski-purytanizm-czyli-hadjadj-na-adwent,24409.html
"Wiara demonów jest raczej zbiorem rozważań, dygresji, wmyśleń w Słowo Ewangelii, a niekiedy mocnych polemik, z każdą niemal grupą wierzących i niewierzących. Boży bicz Hadjadja uderza bowiem zarówno wierzących, jak i niewierzących, tak pobożnych i przekonanych o swojej świetności chrześcijan, jak i przekonanych o własnej samowystarczalności ateistów. Oszczędza zaś jedynie ludzi pogrążonych w rozpaczy, o ile nie uczynili z niej oni formy ideologii, która ma im ułatwić spokojne życie.
Ale jeszcze mocniej uderza Hadjadj w ideologie polityczne (wszelkiej maści), którym zarzuca niewierność Bogu czy próbę budowania jedności bez Boga. „Diabelstwo polega nie tyle na pragnieniu zła, co na chęci czynienia dobra bez okazywania posłuszeństwa wobec źródła wszelkie dobra, na chęci czynienia dobra według swojej własnej zasady” - stwierdza Hadjad. A w innym miejscu wręcz stwierdza, że oparta o poczucie braterstwa ludzkiego demokracja nieuchronnie przekształca się w demo(no)krację, gdy usunie się z niej wspólnego wszystkim Ojca. „Wielka nowożytna pokusa, demo(no)kratyczna, polega na próbie stworzenia braterstwa bez ojca, to znaczy wspólnoty czystych jednostek bez obciążenia historycznego, bez więzi cielesnej, niezależnej od wyboru. Wszak nie wybiera się swojej rodziny, języka ojczystego, ani nawet własnego ciała, a wolnomyślicielska utopia polegałaby na widzeniu siebie jako czystego ducha, nie mającego obowiązku przyjęcia i oczyszczenia dziedzictwa, a nawet, jeśli chodzi o demona, w autorytecie ojcowskim chcącego uznać jedynie władzę, a nie czułość, raczej tego, który narzuca, zamiast tego, który uczy i wychowuje (…) Diabeł godzi się uznać w Bogu Stworzyciela, lecz uznać w Nim Ojca, o nie!” - stwierdza Hadjadj. (...)"

 
Czytaj więcej...

Tomasz Terlikowski, Fronda.pl
www.fronda.pl/a/terlikowski-demonokracja-rola-zydow-i-szatanski-purytanizm-czyli-hadjadj-na-adwent,24409.html


Inne recenzje pozycji Wiara Demonów

recenzja

Demoniczna wiara w ludzkich sercach (recenzja portalu PCh24.pl)

Fabrice Hadjadj – autor bestsellerowej książki Wiara demonów – daje wiernym Kościoła katolickiego wiele do myślenia. W ostrych słowach bowiem rozprawia się z fałszywie pojętą pokorą i niedostrzegalną miłością własną, a co więcej: grzmi, że piekło pełne jest wierzących. ... więcej
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,87 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube