Uwierzyć mocniej w Kościół, Kamil Szumotalski | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
Wierzę w Kościół
niedostępna
recenzja

Uwierzyć mocniej w Kościół, Kamil Szumotalski

Zaczynając lekturę tej pozycji, zastanawiałem się, czego się właściwie po niej spodziewać? Przełomowej pracy na temat Kościoła? Naukowego opracowania? Zbioru luźnych refleksji? Definicji tego, czym tak naprawdę jest Kościół? A może po prostu ciekawej lektury na rozpoczynający się wkrótce Rok Wiary? Na całe szczęście postanowiłem po prostu zacząć ją czytać.


Kamil Szumotalski
http://kszumo-books.blogspot.com/2012/10/uwierzyc-mocniej-w-koscio.html
(...) Brat Moris rozpoczyna swoje rozważania od krótkiego wstępu, który od razu przyprawił mnie o uśmiech na twarzy. „Kim jestem, że ośmielam się pisać coś na temat Kościoła?” Pierwsze rozdziały to bardzo ważne rozróżnienie, które w dzisiejszym świecie, mediach (ale także i w samym Kościele) nie jest do końca dobrze rozumiane. Mianowicie autor w prostych słowach pokazuje, że Kościół to nie tylko księża, biskupi i papież. Kościół to nie tylko hierarchia i zimne mury. Wskazuje na Kościół jako Oblubienicę Chrystusa, na jego wymiar nie tylko ziemski, ale przede wszystkim ten wieczny, niewidzialny dla nas gołym okiem, a tylko oczyma wiary. Stara się więc usunąć tę „psychologiczną barierę”, która jest ciągle w naszych głowach, a która wyraźnie oddziela duchowieństwo od laikatu, podczas gdy obydwie strony powinny starać się tworzyć jak najmocniejszą wspólnotę braterską.
(...)
Podsumowując całą pozycję, nie można jej nie polecić. Powinni do niej zajrzeć wszyscy katolicy, ale nie tylko. Powinni do niej zajrzeć także Ci, którzy z Kościołem nieustannie prowadzą walkę, aby zrozumieć kim tak naprawdę jest ich „przeciwnik”, oraz że sami często są nieświadomie jego niewidzialnymi członkami. Wspólnota Kościoła stanowi o wiele więcej niż nam się wydaje, a brat Moris z całym swoim urokiem i wdziękiem przekazuje te prawdy w sposób niesamowicie przyjemny i rozpalający serce.

Kamil Szumotalski

Pełna recenzja na: http://kszumo-books.blogspot.com/2012/10/uwierzyc-mocniej-w-koscio.html


Inne recenzje pozycji Wierzę w Kościół

recenzja

Uwierzyć mocniej w Kościół, Kamil Szumotalski

Zaczynając lekturę tej pozycji, zastanawiałem się, czego się właściwie po niej spodziewać? Przełomowej pracy na temat Kościoła? Naukowego opracowania? Zbioru luźnych refleksji? Definicji tego, czym tak naprawdę jest Kościół? A może po prostu ciekawej lektury na rozpoczynający się ... więcej
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,88 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube