Czy dzieci mogą polubić różaniec? (katecheza.natan.pl/) | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
Różaniec dla dzieci
Raphaële Maillet

Różaniec dla dzieci

niedostępna
recenzja

Czy dzieci mogą polubić różaniec? (katecheza.natan.pl/)

Czy dzieci mogą polubić różaniec? Jak zachęcić dzieci do odmawiania różańca? Czy ta modlitwa może zaciekawić dzieci?

Polecam książkę autorstwa Raphaele Maillet „Różaniec dla dzieci”. Książka przybliża i ukazuje tajemnice różańca świętego. Mały czytelnik dzięki prostemu językowi i barwnym ilustracjom poznaje ważne wydarzenia z życia Maryi i Jezusa. Każda tajemnica to kilka stron barwnych, prostych i przemawiających do dzieci ilustracji.


Autorka zamieszcza w książeczce modlitwy, których znajomość jest konieczna do rozważenia różańca. Są to: Skład Apostolski, Ojcze nasz, Pozdrowienie Anielskie oraz Uwielbienie Trójcy Świętej. Oprócz modlitw pani Raphaele zamieszcza krótkie wyjaśnienie dlaczego powstała ta książeczka oraz wskazówkę jak należy odmawiać różaniec. Nowością są krótkie formuły zamieszczone pod ilustracjami. Mogą być one dodawane w Pozdrowieniu Anielskim po słowach „błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus”. Sprawią one, że dzieci w lepszy i głębszy sposób zrozumieją modlitwę różańcową.

Dzięki tej książeczce nie jeden przyjaciel Maryi i Jezusa z wielką przyjemnością i radością będzie praktykował modlitwę różańcową w swoim życiu. Książeczka „Różaniec dla dzieci” może być dobrą pomocą dla rodziców, wychowawców, duszpasterzy i katechetów do zachęcania i wprowadzania u małych chrześcijan pragnienia spotykania Boga podczas modlitwy różańcowej.



Źródło:
http://katecheza.natan.pl/


Inne recenzje pozycji Różaniec dla dzieci

recenzja

Wprowadzenie w tajniki Różańca

Książeczka w bardzo przystępny sposób przedstawia dzieciom jak odmawiać różaniec. Krótkie opisy w poszczególnych tajemnicach wzbogacone są kolorowymi obrazkami. Dzięki temu dzieci z chęcią będą sięgały do tej książeczki. Polecamy szczególnie jako pomoc do przygotowania do Pierwszej ... więcej
recenzja

Mała rzecz, a cieszy (http://sokrates0313.blogspot.com/)

Czym dziecko żyje, tego się nauczy. Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości. Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności.  Dzieci, które widzą rodziców czytających ... więcej
Średnia ocena procesu zamówienia: 4,88 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube