Lidia Molak, NA TE TEMATY Z DZIEĆMI, Tygodnik Idziemy | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
Porozmawiaj ze mną
Mariola Wołochowicz

Porozmawiaj ze mną

niedostępna
recenzja

Lidia Molak, NA TE TEMATY Z DZIEĆMI, Tygodnik Idziemy

Lektura obowiązkowa w pierwszej więc kolejności dla wszystkich rodziców. Gorąco polecam!
Rozmowy z dziećmi o tym „skąd się wzięły” należą do niełatwych zadań rodzicielskich. Tym trudniejszych, że wiążą się z nimi tak ważkie dla każdego chrześcijanina zagadnienia jak odwaga życia zgodnie z wyznawanymi zasadami, radzenie sobie z pokusami czy akceptacja własnego ciała, również w pełnym zawirowań okresie dojrzewania. Jak o tym wszystkim mówić? Zanim powiedzą w sobie właściwy, a niekoniecznie pożądany sposób uświadomieni rówieśnicy lub – co dzisiaj jeszcze pewniejsze (i groźniejsze!) – media? Niestety, chyba rzadko kto ma pod tym względem pozytywne wzorce wyniesione z domu. Brak zaś odwagi i pomysłowości rodziców skutkuje przekazaniem nieumiejętności na kolejne pokolenia dzieci.
            Inspirację może dać niewielka książeczka znanej i cenionej doradczyni życia rodzinnego Marioli Wołochowicz „Porozmawiaj ze mną”. Zawiera ona kilkanaście tematycznych rozdziałów – rozmów z dziećmi o seksualności, miłości i rodzicielstwie. Pierwotnie były to odpowiedzi na listy młodych czytelników i pytania uczestników spotkań autorki i jej męża z młodzieżą. W gawędach tych Mariola Wołochowicz wykorzystała autentyczne – choć nieco przeredagowane – rozmowy z trójką własnych dzieci, dziś już dorosłych, którzy zresztą z perspektywy lat wystawiają mamie swoiste świadectwo we wstępie.
            Teksty były – i nadal są – przeznaczone dla tych trochę starszych dzieci, które stawiają (lub przestały zadawać) kłopotliwe pytania. Ale uwaga – to tylko część odbiorców. Warto, by pierwszymi stali się rodzice. Nie chodzi przecież o to, by dziecko przeczytało, a rodzice mieli spokój. Wielką wartością książeczki, oprócz pewnych pomysłów do ściągnięcia, jest odwaga, jaką może ona tchnąć w zakłopotanych czy zażenowanych rodziców. Brawurowy rozdział „Co to znaczy »dziewictwo«?” to niezrównany przykład normalnego mówienia o normalnych sprawach wprost, bez niedomówień i z wielką delikatnością. Lektura obowiązkowa w pierwszej więc kolejności dla wszystkich rodziców. Gorąco polecam!
Tygodnik Idziemy

Średnia ocena procesu zamówienia: 4,87 / 5
Przeczytaj opinie naszych Klientów »
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
youtube