Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit

„Abp Sheen pomógł wskrzesić mojego syna!”

W tamtych chwilach nie byłam w stanie sklecić nawet kilku logicznych zdań. Myśli musiały biegać, jak szalone. W mojej głowie kotłowało się i natrafiłam na dwa składne słowa: „Fulton Sheen”. Te słowa powtarzałam zawzięcie przez cały czas – mówi Bonnie Egnstrom, matka syna, który został uzdrowiony za sprawą abp. Fultona J. Sheena.
Marta Brzezińska-Waleszczyk: Twoja ciąża przebiegała prawidłowo, bez komplikacji. Kiedy zaczął się poród, miałaś przeczucia, że może wydarzyć się coś złego?
 
Bonnie L. Engstrom: Nic podobnego! Nie przewidywano żadnych komplikacji. U Jamesa pojawił się węzeł na pępowinie.

Reanimacja trwała dokładnie 61 minut. Żadnego znaku życia dziecka, brak tętna. To była najdłuższa godzina w twoim życiu?
 

Nie wiem dzisiaj, jak to się stało, ale jechałam inną karetką niż James. Z naszym synem przez cały ten czas był mój mąż. Ja znalazłem się zupełnie poza salą, w której toczyła się walka o życie Jamesa. Modliłam się. Travis natomiast był przy Jamesie przez cały czas. Dla niego to było najdłuższe 61 minut w życiu. W tamtych chwilach nie byłam w stanie sklecić nawet kilku logicznych zdań. Myśli musiały biegać, jak szalone. W mojej głowie kotłowało się i natrafiłam na dwa składne słowa: „Fulton Sheen”. Te słowa powtarzałam zawzięcie przez cały czas. W ten sposób wzywałam go, żeby wstawił się za moim dzieckiem. Pragnęłam tylko jednego – by James przeżył.
 
Chłopczyk odzyskał tętno w momencie wypisywania aktu zgonu przez lekarzy. Od razu myśleliście o tym w kategorii cudu?
 
Czuliśmy, że dzieje się coś niesamowitego, że to cud. Ale lekarze szybko ochłodzili nasze głowy. Powiedzieli, że w mózgu Jamesa mogły zajść nieodwracalne zmiany.
 
Lekarze podejrzewali, że w związku z tak długim niedotlenieniem wasz synek będzie miał wiele problemów. Tymczasem okazał się zdrowy. Kolejny cud?
 
Tak. Jeden z lekarzy powiedział nam nawet: „nie nazywałbym cudem tego, że wasz chłopiec przeżył, cudem jest to, że on jest w tak dobrej formie”.
 
 
Rozmawiała: Marta Brzezińska-Waleszczyk
 
Czytaj całość wywiadu na portalu Aleteia.pl
 
Zamów książkę ze świadectwem cudu beatyfikacyjnego abp. Sheena!
 
esprit
Esprit Detal
ul. Przewóz 34/100
30-716 Kraków
 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 267 05 69
tel. 12 264 37 09
tel. 12 264 37 19
tel. 12 262 35 51
facebook youtube instagram