Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit

Nabożeństwo Pięciu Sobót – jak zacząć?

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót zostało na dane przez samą Matkę Bożą w Fatimie. Maryja obiecała wówczas, że każdy, kto je odprawi, będzie mógł liczyć na Jej obecność w chwili śmierci. Nie umrze też bez sakramentów. Jeśli wzbudziłeś w sobie pragnienie modlitwy, podpowiadamy w jaki sposób rozpocząć to nabożeństwo.
13 czerwca 1917 roku w Fatimie Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom - Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, którym przekazała, że Pan Bóg pragnie ustanowić na świecie wynagradzające nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Co zrobić, aby zacząć je odprawiać?
Oto 4 kroki, które należy wykonać:

1. Spowiedź

Pierwszym warunkiem dostąpienia łask obiecanych przez serce Maryi jest przystąpienie do spowiedzi w ciągu ośmiu dni poprzedzających pierwszą sobotę miesiąca (aby w łasce uświęcającej przyjąć Komunię Świętą) z intencją naprawienia krzywd wyrządzonych Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. Komunia Święta

Drugim warunkiem do spełnienia obietnicy Niepokalanego Serca jest przyjęcie Komunii Świętej w pierwszą sobotę miesiąca z tą samą intencją jak przy spowiedzi: naprawienia krzywd wyrządzonych Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Różaniec

Trzecim warunkiem przewidzianym przez obietnicę jest odmówienie przynajmniej jednej części różańca (radosnej, bolesnej, chwalebnej lub światła) z tą samą intencją jak przy spowiedzi i Komunii Świętej. Modlitwa różańcowa jest bardzo ważna w nabożeństwie pierwszych sobót i jest drogą prowadzącą do triumfu Niepokalanego Serca Maryi. W ostatnich dziesięcioleciach modlitwa ta była często polecana przez papieży i samą Matkę Bożą podczas różnych uznanych przez Kościół objawień, przede wszystkim w Lourdes i Fatimie.

4. Towarzyszenie Przenajświętszej Dziewicy

Czwarty warunek polega na tym, by towarzyszyć Matce Bożej, rozważając tajemnice różańca przez co najmniej kwadrans. Możesz opierać się na własnych przemyśleniach lub wykorzystać dostępne w książce lub w Internecie refleksje.

Jak rozważać tajemnice Różańca? Łucja, w liście ujawnionym przez ojca Martinsa pisze:

„Oto mój sposób rozważania tajemnic różańca w pierwsze soboty. Pierwsza tajemnica: Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.
Pierwszy krok: wyobrażenie sobie samego siebie widzącego i słuchającego anioła, który pozdrawia Maryję tymi słowami: „Bądź pozdrowiona, łaski pełna”.
Drugi krok: poproszenie Matki Bożej o tchnienie w moją duszę głębokiej pokory.
Pierwszy punkt: rozważanie sposobu, w jaki Niebo ogłasza, że Najświętsza Dziewica jest pełna łaski, błogosławiona wśród niewiast wybrana na Matkę Boga.
Drugi punkt: pokora Matki Bożej, która rozpoznaje w sobie służebnicę Pana i się nią ogłasza.
Trzeci punkt: jak mogę naśladować Matkę Bożą w Jej pokorze? Jakie są grzechy pychy i uprzedzeń, którymi często obrażam Pana, i sposoby, dzięki którym mogę ich uniknąć?
I tak dalej.”
 
Maryja obiecała, że będzie obecna przy śmierci każdej osoby, która odprawiła nabożeństwo, że wszystkimi potrzebnymi jej w tym momencie łaskami.

Więcej na temat nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót znajdziesz tutaj
esprit
Esprit Detal
ul. Przewóz 34/100
30-716 Kraków
 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 267 05 69
tel. 12 264 37 09
tel. 12 264 37 19
tel. 12 262 35 51
facebook youtube instagram