Zostawiam wam moją nadzieję
Rozmowa z Aliną Petrową-Wasilewicz i ks.Arkadiuszem Wuwerem
ARCYBISKUP DAMIAN ZIMOŃ – duszpasterz, kaznodzieja, wielki społecznik, Ślązak – w rozmowie z Aliną Petrową-Wasilewicz i ks. Arkadiuszem Wuwerem podsumowuje swoją dotychczasową sześćdziesięcioletnią kapłańską drogę.
Opowiada o trudnych czasach konfrontacji Kościoła z komunizmem, duszpasterskich wyzwaniach, pielgrzymkach do Matki Bożej Piekarskiej oraz o swej wielkiej miłości do Śląska. Ta książka, pełna anegdot, osobistych wspomnień, ważnych i trudnych pytań o Kościół, Polskę i Śląsk, ma tylko jeden cel – wskazać na Chrystusa, który jest odpowiedzią na każde pytanie i każdą bolączkę. I w ten sposób dać nadzieję kolejnym pokoleniom.
ALINA PETROWA-WASILEWICZ – dziennikarka, autorka kilkunastu książek. Publikowała m.in. na łamach „W Drodze”, „Więzi”, „Gościa Niedzielnego”. Przez dwadzieścia lat pracowała dla KAI. Jest laureatką nagrody dziennikarskiej imienia biskupa Jana Chrapka „Ślad”.
KSIĄDZ ARKADIUSZ WUWER – duszpasterz dziennikarzy archidiecezji katowickiej oraz kapelan Związku Górnośląskiego. Adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jeżeli ktoś szuka pociechy, koniecznie powinien sięgnąć po tę książkę. Zawiera ona nieprzebrane pokłady nadziei. Wystarczy dla każdego.
ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”
George Weigel określił Jana Pawła II mianem Świadka nadziei. Niniejsza książka jest podstawą do tego, by abpa Damiana Zimonia, ucznia naszego Świętego Rodaka z czasów krakowskich, nazwać także Świadkiem nadziei, naszym śląskim Świadkiem nadziei.
ks. prof. Antoni Bartoszek, Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego
Lektura tej książki odsłania przed nami mniej znane rysy osobowości i serca emerytowanego Pasterza katowickiego. Odkrywamy w niej głębię duchową jego wnętrza, możemy zaczerpnąć wiele inspirujących treści z mądrości życia i bogatego doświadczenia Kościoła oraz pasterskiej posługi.
bp Andrzej Czaja, biskup diecezji opolskiej
Znakomity Pasterz poprzez dzieje swojego życia, a także kapłańską posługę na Śląsku i wspomnienie spotkań z historią oraz kulturą tego regionu, otwiera oczy na tajemnice Boga obecnego w życiu jego i innych ludzi. Warto zapoznać się z tym „żywym fragmentem Ewangelii”, gdyż daje on nadzieję.
ks. prof. Kazimierz Panuś, prezes Polskiego Towarzystwa Teologicznego