


24 godziny Męki Pańskiej
24 godziny Męki Pańskiej to niezwykłe duchowe dzieło ukazujące tajemnicę i głębię pasji Jezusa
Książka oparta na zapiskach włoskiej mistyczki i stygmatyczki, Sługi Bożej Luizy Piccarrety, to zbiór 24 modlitw i medytacji o ostatnich godzinach życia Jezusa Chrystusa na ziemi: od ostatniej wieczerzy, przez agonię w Ogrodzie Oliwnym, sąd Piłatowy oraz cierpienia na drodze krzyżowej, aż po śmierć na Krzyżu.
Jezus sam objawił Luizie tę formę rozważań podczas jej mistycznych ekstaz. Pouczył też, jak wielką wartość ma nieustanne trwanie przy Nim, kontemplowanie Jego męki oraz przyjmowanie własnego cierpienia w posłuszeństwie Woli Bożej. Dzięki tym objawieniom powstała duchowa praktyka, która zyskuje coraz większą popularność wśród wiernych na całym świecie, a szczególnie w Polsce, gdzie od wielu lat tysiące ludzi uczestniczą w 24-godzinnym nabożeństwie Męki Pańskiej.
Dzięki tym objawieniom powstała duchowa praktyka, która zyskuje coraz większą popularność wśród wiernych na całym świecie, a szczególnie w Polsce, gdzie od wielu lat tysiące ludzi uczestniczą w 24-godzinnym nabożeństwie Męki Pańskiej.
To doskonała lektura dla osób poszukujących głębszego przeżycia tajemnicy pasji Chrystusa. Będzie pomocą dla tych, którzy pragną poprzez rozważanie męki Pańskiej pogłębiać codzienne życie duchowe oraz przyjmować Wolę Bożą w każdych okolicznościach życia.
Pamiętajmy, że dobry zegarek nigdy się nie zatrzymuje; bieg życia nie zna odpoczynku. Jezus jest nieustannie obrażany, więc zadośćuczynienie również musi być nieprzerwane, ciągłe.
św. Hannibal Maria di Francia
Luiza Piccarreta (1865–1947) mistyczka i stygmatyczka, znana przede wszystkim z doświadczenia głębokiej więzi z Jezusem. Nazywana Małą córeczką Woli Bożej, od dzieciństwa żyła w pobożności i całkowitym oddaniu Bogu. Przyjęła stan duszy ofiarnej. W swoich pismach opisała liczne doświadczenia mistyczne, w tym mistyczne życie Jezusa Chrystusa w duszy człowieka. Jej najważniejsze dzieło – 24 Godziny Męki Pańskiej – stanowi medytację nad cierpieniem Chrystusa. Uznano ja za jedną z największych mistyczek XX wieku. Jej życie i prace nadal inspirują wiernych na całym świecie
Celem tego nabożeństwa jest nie tyle opowiedzenie historii męki Pańskiej, ponieważ istnieje wiele ksiąg, które traktują o tym poruszającym temacie, i nie ma potrzeby pisania kolejnych, ale celem jest zadośćuczynienie, połączenie różnych punktów męki Pana naszego z tak różnorodnymi przewinieniami i razem z Jezusem dokonanie za nie godnego zadośćuczynienia, by odpłacić chociaż do pewnego stopnia za to, co wszystkie stworzenia Mu zawdzięczają. Dlatego w Godzinach pojawiają się różne sposoby zadośćuczynienia. To znaczy: w niektórych momentach się błogosławi, w innych się współczuje, w kolejnych się uwielbia, 24 Godziny Męki Pańskiej to niezwykłe duchowe dzieło ukazujące tajemnicę i głębię pasji Jezusa w jeszcze innych pociesza cierpiącego Jezusa, w następnych wynagradza, w jeszcze innych błaga się o przebaczenie, modli, wyprasza.
Książka „24 Godziny Męki Pańskiej” pociąga nas w niezgłębioną otchłań męki naszego Zbawiciela. A więc nie zatrzymuje tylko na powierzchni jej brutalności, ale zanurza w wiecznej ciszy głębi, gdzie uczestniczymy od wewnątrz w modlitwach Jezusa i Jego zadośćuczynieniach, jakie wówczas składał Ojcu, aby wraz z Nim czynić to samo. Lub raczej by On mógł czynić nadal to samo w nas. Rozważanie Męki Pańskiej według Luizy Piccarrety jest szkołą życia w zjednoczeniu z Chrystusem i w Woli Bożej, której zdeptanie przez ludzi zaprowadziło Jezusa na krzyż.
Dorota Porzucek, autorka bloga Vicona – Fotografia Poświęcona i współorganizatorka nabożeństw ekspiacyjnych „24 Godziny Męki Pańskiej za Polskę”
„O dziwna potęgo krzyża! O niewysłowiona chwało męki, w której jaśnieje i trybunał Pana, i sąd świata, i władza ukrzyżowanego!” Te słowa z homilii o męce Pańskiej św. Leona Wielkiego doskonale wprowadzają nas w misterium rozważania 24 Godzin Męki Pańskiej. W ostatnich latach to wymagające nabożeństwo podejmują różne wspólnoty, parafie i sanktuaria, a nawet pojedyncze osoby. Rozważając Mękę Jezusa, a więc sąd świata nad Bogiem, możemy przez wiarę uczestniczyć – ponad czasem – w historii zbawienia.
Ks. Dariusz Dąbrowski COr kapłan Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, rekolekcjonista, Moderator krajowy Ogólnopolskiego Katolickiego Ruchu „Wspólnota św. Szarbela”.
27,90 zł