
Tajemnice stygmatyków
Tajemnice stygmatyków – niezwykłe zjawisko naznaczenia ranami Chrystusa
Czym są stygmaty?
„Stigmata” w starożytnym Rzymie oznaczało piętno wypalane na skórze niewolników i przestępców. Dopiero w średniowieczu termin ten zaczęto odnosić do osób naznaczonych krwawiącymi ranami Chrystusa.
Ilu stygmatyków zna historia?
W dziejach świata doliczono się ponad 350 stygmatyków, z czego aż 300 to kobiety. Zdecydowana większość (321) należała do Kościoła katolickiego, a 62 zostało beatyfikowanych lub kanonizowanych.
Kościół a stygmaty – oficjalne uznanie
Chociaż wiele osób traktuje stygmatyków jako świętych, Kościół oficjalnie uznał stygmaty jedynie u dwóch osób – św. Franciszka z Asyżu oraz św. Katarzyny ze Sieny.
Naukowe podejście do stygmatów
Psychiatrzy i psychologowie próbują wyjaśnić to zjawisko poprzez neurozę, histerię, hipnozę lub autosugestię. Jednak do tej pory nikt nie zdołał wywołać stygmatów przy użyciu hipnozy.
Znani stygmatycy w historii
Książka opisuje losy zarówno historycznych, jak i współczesnych stygmatyków:
- Wanda Boniszewska
- Alicja Lenczewska
- Święta Siostra Faustyna
- Siostra Dulcissima Hoffmann
- Wanda Malczewska
- Helena Pelczar
- Ks. James Bruse
- Ks. Zlatko Sudac
Kontrowersyjni stygmatycy
Nie wszyscy stygmatycy mieszczą się w ramach duchowości chrześcijańskiej. Książka przybliża także nietypowe przypadki, jak:
- Giorgio Bongiovanni i jego kosmiczni aniołowie
- Elia Cataldo – Anioł New Age
- Antypapież stygmatyk i anielskie legiony
Fascynująca podróż w świat mistyki
Ta książka to niezwykłe śledztwo dotyczące jednego z najbardziej tajemniczych fenomenów duchowych w historii Kościoła. Poznaj historie ludzi, którzy twierdzą, że noszą na swoim ciele ślady męki Chrystusa.
36,90 zł