Nauka nocniczka - dla dziewczynek... prosta metoda! | Simone Cave | Wydawnictwo Esprit
Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Wydawnictwo Esprit
tel.  12 267 05 69| ksiegarnia@esprit.com.pl
0,00 zł koszyk
Jesteś w: Dziecko
Nauka nocniczka - dla dziewczynek... prosta metoda!

Nauka nocniczka - dla dziewczynek... prosta metoda!

Dziewczynki zwykle uczą się szybciej – dotyczy to także tych najwcześniejszych umiejętności, takich jak korzystanie z nocniczka. Jednocześnie proces odzwyczajania się od pieluch może być dla nich bardziej stresujący, dlatego aby jak najlepiej towarzyszyć córeczce w nauce samodzielności, warto sięgnąć po Naukę nocniczka dla dziewczynek. Ten prosty i kompententny poradnik podpowie ci, jak radzić sobie z typowymi problemami, a co ważniejsze – jak ich unikać. Dowiesz się przede wszystkim, po czym poznać, że dziewczynka jest gotowa do nauki korzystania z nocniczka, jakich zachowań możesz się spodziewać i jak sobie z nimi radzić oraz co zrobić, jeśli twoja córka uczy się opornie lub jest małą buntowniczką.

A co jeśli pojawią się nietypowe trudności? Takie wielkie wydarzenia jak przeprowadzka czy pojawienie się nowego braciszka lub siostrzyczki mają wielki wpływ na przebieg nauki korzystania z nocniczka. A co jeśli trening ma przeprowadzać dość niepewnie czujący się w tej roli tata? Jak zachować się, gdy twoja mała księżniczka upiera się, by siusiać na stojąco, tak jak jej starszy brat? Autorki Nauki nocniczka dla dziewczynek pomogą ci poradzić sobie także i w takich sytuacjach!

Szczegółowe porady Simone Cave i Caroline Fertleman dostosowane są do potrzeb zapracowanych rodziców, a także do indywidualnych wymagań maluchów. Z Nauki nocniczka dla dziewczynek dowiesz się, czy twoja córka jest „entuzjastką”, „rebeliantką”, „artystką” czy „akrobatką” i jaką strategię nauki powinnaś zastosować. Zobaczysz, że szybko przekonasz się, że nauka korzystania z nocniczka nie jest tak trudna, jak się wydaje, a może okazać się nawet dobrą zabawą!
 

Tłumaczenie:
Edyta Stępkowska
EAN: 9788361989141
ISBN: 978-83-61989-14-1
Format: 115x180 mm
Stron: 150
Data wydania: 2010-05-19
Oprawa: broszurowa

niedostępna

powiadom mnie, kiedy pojawi się w sprzedaży
PRZEGLĄDAJ
Polecamy także
recenzja
recenzja

megosia.blogspot.com

Zapraszam w rejs z przygodami :-)

Uczestnicy :

Majtek pokładowy Weronika lat 2 i 3 miesiące

Kapitan Mama lat.... hmmm ;)

Cel - opanowanie nauki sikania i robienia kupy na nocniczek

recenzja

Ewelina Niestrawska-Mazur, Parenting.pl

Książka w swej treści bardzo podobna [do Nauki nocniczka dla chłopców], jednakże skierowana oczywiście tylko do rodziców dziewczynek. Jest to wspaniała koncepcja, że obydwu płci w tym temacie nie traktuje się jednakowo i tym bardziej szablonowo.
zobacz wszystkie recenzje tej pozycji (3)
Komentarze czytelników

z dobrej perspektywy:)

Bardzo przydatna lektura dla rodziców każdej małej dziewczynki. Książka napisana w niezwykle przystępny sposób, wprost, bez zbędnego „owijania w bawełnę”, prezentuje rodzicom drogę do pożegnania z pieluszkami. Bardzo trafne okazuje się rozdzielenie publikacji na dwie osobne pozycje – książki o dziewczynkach i o chłopcach. Podczas lektury zauważamy, że rzeczywiście istnieje wiele aspektów, które związane są z płcią dziecka, a których znajomość z pewnością ułatwi naukę korzystania z toalety. Książka napisana jest prostym, a jednocześnie rzeczowym językiem, czyta się ją bardzo szybko a zaprezentowana w niej wiedza świetnie układa się w spójną i kompleksową całość. Autorki, oprócz propozycji programu odpieluchowania, podają wiele praktycznych porad, dotyczących różnych sytuacji, w których znajdzie się nasza córeczka, przechodząc przez okres żegnania się w pieluszkami. Doradzają, jak my - rodzice mamy odczytać gotowość dziewczynki do rozpoczęcia nauki, jak powinniśmy się zachować w tych najtrudniejszych momentach i jakich błędów unikać. Dużym plusem książki jest to, że obejmuje ona wszelkie zagadnienia związane z tematem – zarówno te dotyczące „technicznych spraw” organizacyjnych, jak i psychiki dziecka, etapów rozwojowych, pomocnych „sztuczek”, które pomogą nam przejść przez ten okres. A całość utrzymana jest w tonie dobrej, przyjaznej porady – autorki ciągle podkreślają istotę spokojnej, miłej atmosfery, która jest głównym kluczem do osiągnięcia sukcesu. Pokazują, jak tę atmosferę budować krok po kroku i jak nie dać się z niej wybić podczas pojawiających się wpadek. Po lekturze tej książki, nauka korzystania z toalety zaczyna jawić się jako ważne, ale także przyjemne wyzwanie, które przyniesie zarówno rodzicom, jak i dziecku wiele radości i satysfakcji. Jak dobrze spojrzeć na tę sprawę z dobrej, wiodącej do sukcesu perspektywy.
www.zaczytana.pl.tl
10.09.2010


Dodaj swój komentarz


Patroni medialni
Inni kupili także
esprit
Esprit Detal
ul. W. Siwka 27A
31-588 Kraków

 
Logistyka:
esprit wysyłki
Płatności:
esprit płatności /
Infolinia:
tel. 12 264 37 09
tel. 12 395 70 72
tel. 12 267 05 69
tel. 12 262 35 51

 
facebook youtube instagram