Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka? W 7 dni | Gina Ford | Wydawnictwo Esprit
Wydawnictwo Esprit
zapraszamy na zakupy!
Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka? W 7 dni
niedostępna

powiadom mnie, kiedy pojawi się w sprzedaży
EAN 9788360040331
ISBN: 978-83-60040-33-1
Format 130x130 mm
Data wydania 2007
Oprawa broszurowa

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka? W 7 dni

„Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko jest już gotowe, by korzystać z nocniczka? I co mam wtedy robić?” Jeśli brakuje ci pewności, jak najlepiej przyzwyczaić swojego malucha do nocnika, pozwól, by książka Giny Ford pokazała ci – w kilku bardzo łatwych i skutecznych krokach – jak szybko i naturalnie można to przeprowadzić. Nie brakuje tu praktycznych podpowiedzi i opowieści rodziców, którzy już z tym się zmierzyli, a także porad dotyczących moczenia nocnego, „wypadków” i nagradzania za czystość. Książka ta pomoże tobie i dziecku, oszczędzając wam zmartwień i nerwów. Wkrótce twój „aniołek” będzie z radością korzystał z nocnika, a ty wreszcie będziesz mogła pożegnać się z pieluszkami!

Prześlij tę publikację do:
Polecamy także
trwa ładowanie...
BESTSELLER
Stop dla raka!
Prof. Michael Hamm
niedostępna
Komentarze czytelników
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy.


Dodaj swój komentarz
Fragment
Kiedy rozpocząć naukę?

Jest to pytanie najczęściej zadawane przez rodziców.

Wiadomo, że każde dziecko jest inne, ale z mojego doświadczenia w pracy z wieloma mamami i ich dziećmi wynika, że większość dzieci jest gotowa do rozpoczęcia nauki między 18 a 24 miesiącem życia. U wielu dzieci poniżej 18 miesięcy mięśnie pęcherza nie są rozwinięte na tyle, by rozpocząć efektywną naukę.

Wszyscy znamy historie opowiadane przez nasze matki, ciotki i babki, jak za ich czasów dzieci umiały korzystać z nocniczka ukończywszy pierwszy rok życia.

Tak naprawdę wyszkolone były raczej mamy niż dzieci. Sadzając dziecko na nocniczek w częstych odstępach czasu, mogły lepiej kontrolować momenty oddawania moczu i wypróżniania.

Takie działania najwyraźniej oszczędzały im pracochłonnych czynności prania i sterylizowania pieluch, natomiast dziecko z pewnością nie posiadało umiejętności korzystania z nocniczka w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie mogę zbyt mocno podkreślać, że maluch, który naprawdę potrafi korzystać z nocniczka, sam rozpozna, kiedy chce zrobić siku czy kupkę, i będzie w stanie dotrzeć do nocniczka, samodzielnie zdjąć spodenki i skorzystać z niego, zanim znowu naciągnie spodenki.

Bardzo często bywa tak, że dziecko wie, kiedy chce zrobić siusiu lub kupkę, ale jeszcze nie nauczyło się samodzielnie ubierać i rozbierać i dlatego nauka może okazać się utrudniona.

Epikazapisz się do newslettera
facebook
esprit
Esprit Dystrybucja
ul. Przewóz 34
30-716 Kraków
 
tel. 12 267 05 69
tel. 12 264 37 09
tel. 12 264 37 19
Regulamin księgarni Ceny przesyłek Newsletter Kontakt